G+M | Sesja ślubna w Toskanii

Sesja ślubna w Toskanii

Toskania (wł. Toscana) – kraina historyczna i region administracyjny w środkowych Włoszech, położony w Apeninach Północnych (Apeniny Toskańskie) oraz nad morzami: Liguryjskim i Tyrreńskim. Od północy graniczy z Ligurią oraz Emilią-Romanią, na wschodzie z Marche i Umbrią, a na południu z Lacjum. Stolicą regionu jest Florencja. W środkowej części Toskanii znajduje się kraina historyczna, a także region winiarski o nazwie Chianti.

Sesja ślubna w Toskanii część 1

Pierwszą część naszej sesji zrealizowaliśmy o wschodzie słońca w malowniczej winnicy. Znając temperaturę we Włoszech w środku lata zdecydowaliśmy się, że działamy o świcie, kiedy to temperatura sprzyja ku temu. W południe i późnym popołudniem, temperatury dochodziły do 42 stopni Celsjusza, więc w takich warunkach ciężko o jakiekolwiek zdjęcia. Jedynym minusem sesji o świcie jest fakt, że gdy idzie się spać po północy to mija dosłownie kilka godzin i już jest się na równych nogach, w tym wypadku była to godzina 4:30.

Sesja ślubna w Toskanii część 2

Druga część naszej sesji to zdecydowanie miejskie klimaty, nie było to jednak zwykłe miasto lecz zabytkowe Catagneto Carducci. W tym miejscu skupiliśmy się głównie na grze świateł i cieni. Było gorąco od rosnącej temperatury i od emocji z każdym kolejnym zdjęciem.

A teraz kilka faktów o samym miejscu w, którym przyszło nam pracować.
Castagneto Carducci to miasteczko należące do obszaru zwanego Costa degli Etruschi (Wybrzeże Etrusków). Malutkie, cała gmina liczy zaledwie 8618 mieszkańców. Leży na południe od Livorno, stolicy prowincji. Nazwa miejscowości wywodzi się od słowa “castagno” (kasztan jadalny) a słowo castagneto oznacza kasztanowy las. W 1900 roku dodano do nazwy jeszcze słowo Marittimo, ale już w 1907 nazwa przekształciła się z Castagneto Marittimo na nazwę obecną dla upamiętnienia poety Giosue Carducci, który tam w dzieciństwie przez parę lat mieszkał.

Te i wiele innych zdjęć znajdziesz u mnie na instagramie. Jeśli natomiast interesuje Cię moja oferta to napisz do mnie i podziel się planami dot. dnia ślubu.

Damian Więcek
Damian Więcek

Jestem fotografem ślubnym z ponad 10 letnim doświadczeniem, specjalizuję się w tworzeniu zdjęć pełnych ciepłych barw i szczerych emocji.
Zdobyłem tytuł laureata ZIWA w 2016 i 2017 roku w kategorii Najlepszy Fotograf Ślubny, a także zostałem wyróżniony w plebiscycie ORŁY BRANŻY ŚLUBNEJ w 2021 roku. Jestem członkiem prestiżowych stowarzyszeń MYWED i INTERNATIONAL GOLDEN HEART, które skupiają najlepszych fotografów ślubnych na świecie. Moje zdjęcia były wielokrotnie publikowane na łamach portali ślubnych i w drukowanych magazynach poświęconych tematyce ślubnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *