Wesele Cyprianówka Warszowice STYLOVA.COM Fotograf ślubny Katowice

Wesele Cyprianówka Warszowice | Aneta + Mateusz

WESELE CYPRIANÓWKA WARSZOWICE

W nowy sezon ślubny weszliśmy razem z Mateuszem i Anetą. Początki sezonu za każdym razem są niezwykłe, po pierwsze ze względu na wygłodniałe oko chcące sfotografować wszystko co się da a po drugie atmosfera otwarcia wesel zawsze niesie za sobą sporo niewiadomych. Tym razem było tak jak zawsze, od samego początku do końca wesela był ogień. Za muzyczną oprawę odpowiedzialny był ULala Entertainment, natomiast za niezwykłe chwile spędzone w fotobudce odpowiadał Flaszgang. Bawiliśmy się w urokliwym miejscu jakim jest Cyprianówka Warszowice – idealne miejsce na wesele.

Przygotowania do ślubu

Aneta i Mateusz postawili na klasyczne przygotowania w domu, razem, lecz mimo wszystko osobno. Byli zatem świadkowie, gonitwa z czasem, lało się prossecco, było dużo śmiechu, był też czas na first look.

Ślub w Kościele p.w. Ducha Św. w Chorzowie

Wyjątkowy jest projekt świątyni pod wezwaniem Ducha Świętego – kościół ma kształt dużej łodzi, a przejście prowadzące do budynku parafialnego (dziś Dom Dziennego Pobytu) może się wydawać wiosłem tej łodzi. Zewnętrzne ściany kaplic (chrzcielnej, MB Fatimskiej i Miłosierdzia Bożego) przypominają kształtem morskie fale, wśród których płynie statek-kościół. Wewnątrz kaplice są podzielone ścianami w kształcie otwartej księgi (czterech Ewangelii). Uwagę zwracają otwory okienne kaplic, których obrys wywołuje skojarzenie z winnymi gronami, a geometria upodabnia je do komórek pszczelich plastrów.
Prezbiterium – przestrzeń bezpośredniej akcji liturgicznej – wyodrębnione zostało stopniami schodów i czerwonym szwedzkim granitem, który wieńczy ostatni stopień w kształcie serca, na planie którego wyrasta ołtarz. 

Wesele Cyprianówka Warszowice

Cyprianówka to obiekt położony w Warszowicach niedaleko Żor. Obiekt otoczony jest pięknym starodrzewem i kompleksem stawów, które zachęcają do spacerów. Wielokrotnie słyszałem od zespołów bądź DJów, że jeśli restauracja, tudzież sala weselna ma niedaleko piękny ogród to można zapomnieć o weselu bo nic z tego nie wyjdzie, gdyż każdy zamiast na parkiecie, będzie spędzał wolny czas w ciszy i spokoju, oczywiście na leżaczku w ogrodzie. Prawda jest taka, że wesele to nie tylko tańce do upadłego, ale też nawiązywanie relacji. Warto pamiętać, ze często ludzie zaproszeni na wesele widzą się raz na jakiś czas w pełnym składzie i im także należy się chwila spokoju od głośnej muzyki. 
A co do muzyki… w końcu wszyscy spotkali się na parkiecie i zabawa trwała do białego rana! Pisząc ten tekst naszła mnie jeszcze myśl, czy zatem lepiej zorganizować wesele w restauracji pośrodku niczego i jak tylko ostatni gość przekroczy próg to czym prędzej zatrzasnąć za nim drzwi i przekręcić zamek? No chyba jednak nie.
Jeśli zatem planujecie wesele na śląsku to koniecznie sprawdźcie restaurację Cyprianówka w Warszowicach, myślę, że wspólnymi siłami sprawicie, by ten dzień zapadł wszystkim mocno w pamięć.

Romantyczna sesja plenerowa

Są takie miejsca na sesje plenerowe, które uwielbiam odwiedzać i są też takie, które moje pary znają z moich zdjęć na stronie lub instagramie i już na rok lub na 2 lata przed ślubem składają deklarację „Damian, nic innego nie wchodzi w grę jak skałki, zabierz nas tam i zrób nam tak samo piękne zdjęcia!”, no to trzeba zakasać rękawy i sprawić by znów podziała się magia. Na szczęście jak tylko zajechaliśmy na miejsce, okazało się, że słońce da nam niezły spektakl na zakończenie dnia a świadczyć o tym mogła już feria barw na pierwszym zdjęciu z tejże sesji.
Od jakiegoś czasu zakochałem się w obiektywie tilt shift i w tym w jaki sposób można przedstawić świat za pomocą tego szkła, więc proszę, nie miejcie mi za złe, że tak usilnie staram się go nie nadużywać a wychodzi jak wychodzi. Po prostu kocham magię tego starego szkła i jego nieostrości. Na szczęście moje pary także kochają efekty mojej pracy z tym obiektywem, więc po części czuję się usprawiedliwiony.

Te i wiele innych zdjęć znajdziesz u mnie na instagramie oraz facebooku. Jeśli interesuje Cię moja oferta to napisz do mnie i podziel się planami dot. Waszej wymarzonej sesji.

Damian Więcek
Damian Więcek

Jestem fotografem ślubnym z ponad 10 letnim doświadczeniem, specjalizuję się w tworzeniu zdjęć pełnych ciepłych barw i szczerych emocji.
Zdobyłem tytuł laureata ZIWA w 2016 i 2017 roku w kategorii Najlepszy Fotograf Ślubny, a także zostałem wyróżniony w plebiscycie ORŁY BRANŻY ŚLUBNEJ w 2021 roku. Jestem członkiem prestiżowych stowarzyszeń MYWED i INTERNATIONAL GOLDEN HEART, które skupiają najlepszych fotografów ślubnych na świecie. Moje zdjęcia były wielokrotnie publikowane na łamach portali ślubnych i w drukowanych magazynach poświęconych tematyce ślubnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *