sesja ślubna

Sesja ślubna | 10 miejsc na śląsku i w okolicy

Sesja ślubna plenerowa to nie tylko wspaniała okazja do uwiecznienia najpiękniejszych chwil w życiu, ale również możliwość stworzenia wyjątkowej atmosfery, która na zawsze pozostanie w pamięci nowożeńców. Wybór odpowiedniego miejsca na sesję jest niezwykle ważny, gdyż to właśnie ono będzie stanowić tło dla pięknych fotografii. W poniższym poradniku przedstawię 10 najlepszych miejsc na sesję na Śląsku i w okolicy, które na pewno zachwycą każdego.

Gdzie udać się na sesję ślubną?

Miejsce sesji ślubnej zależy przede wszystkim od naszych preferencji. Możemy wybrać sesję w plenerze, w parku, w lesie, na pustyni lub w górach. Sesja ślubna nad morzem też nie powinna stanowić problemu tak samo jak sesja ślubna nad jeziorem, sesja ślubna na plaży czy sesja ślubna boho. W dniu ślubu często może to być sesja ślubna z samochodem lub w najbliższym otoczeniu gdzie odbywa się wesele.

Sesja ślubna, 10 polecanych miejsc na śląsku i w okolicy

 1. Pustynia Błędowska
  Pustynia Błędowska to unikalne miejsce w Polsce, które może stać się inspiracją dla każdej sesji ślubnej. Piaszczyste wydmy, błękitne niebo i piękne krajobrazy, to tylko niektóre z atrakcji, które oferuje to miejsce. Sesja na Pustyni Błędowskiej to gwarancja wyjątkowych i pięknych zdjęć.
 2. Skałki na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej
  Skałki na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej to doskonałe miejsce na sesję ślubną dla miłośników przyrody i pięknych krajobrazów. Cudowne widoki, kamienne formacje, ścieżki i jaskinie to tylko niektóre z elementów, które można uwiecznić na zdjęciach.
 3. NOSPR w Katowicach
  NOSPR to skrót od Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. To nowoczesny i piękny budynek, który zapewnia niesamowitą scenografię dla sesji ślubnej. NOSPR to miejsce, gdzie dźwięk, sztuka i architektura łączą się w jedno.
 4. Dwór w Mogilanach
  Dwór w Mogilanach to doskonałe miejsce na romantyczną sesję ślubną. Wspaniałe wnętrza, stylowe meble, zieleń i kwiaty sprawiają, że to miejsce wygląda jak scena z bajki. Sesja na Dworze w Mogilanach to nie tylko wyjątkowe zdjęcia, ale także niezapomniane wrażenia.
 5. Punkt widokowy Ochodzita
  Punkt widokowy Ochodzita to nie tylko widok na piękne krajobrazy, ale także niezwykła architektura i design. Sesja na Ochodzicie to wyjątkowy sposób na uwiecznienie piękna polskiej przyrody i sztuki w jednym miejscu.
 6. Pałac Minoga
  Pałac Minoga jest doskonałym miejscem na sesję ślubną, a to za sprawą wspaniałej architektury i wyjątkowej atmosfery, która tam panuje. Romantyczny ogród, park, sam obiekt jak i wnętrza sprawią, że będziemy mogli stworzyć tam wspaniałe zdjęcia.
 7. Nikiszowiec
  Nikiszowiec to jedna z najbardziej urokliwych dzielnic Katowic, która zachwyca swoją historią i architekturą. W tym magicznym miejscu można poczuć klimat dawnych czasów i przenieść się do XIX wieku, gdy powstała ta zabytkowa dzielnica. To miejsce, które wyróżnia się swoją charakterystyczną zabudową, składającą się z ceglanych kamienic, które zostały zbudowane dla pracowników huty cynku.
 8. Palmiarnia w Gliwicach
  Palmiarnia w Gliwicach to doskonałe miejsce do zrobienia zdjęć w otoczeniu egzotycznych roślin i pięknych kolorów. To tutaj para młoda może poczuć się jak w prawdziwej dżungli i stworzyć wyjątkowe zdjęcia, które na długo pozostaną w ich pamięci.
 9. Pałac w Wysokiej
  Pałacowy sznyt XVIII wiecznego wnętrza z paradną klatką schodową, rustykalna przestrzeń stodoły z dekoracyjnym belkowaniem dla miłośników boho, industrialna obora z łukowym sklepieniem czy wreszcie bezkresne łąki. Jeden obiekt, kilka różnych scenografii
  i stylów składają się na idealną przestrzeń fotograficzną. 
 10. Ogród w Brzoskwini
  Brzoskwinia Ogród to zlokalizowana ok. 15 km od Krakowa imponująca kolekcja roślin. Ogród znajduje się we wsi Brzoskwinia, w obrębie jurajskiego Garbu Tenczyńskiego. Usadowiony został na dużej przestrzeni o ciekawej, zróżnicowanej rzeźbie terenu. Częściowo otoczony lasami, a od południa podkrakowską Doliną Brzoskwinki, oddalony od ruchliwych dróg i miejskiego hałasu, jest miejscem ze szczególną atmosferą. 

Fotograf ślubny – sprawdź terminy

Planujesz swój wymarzony ślub i szukasz doświadczonego fotografa, który uwieczni najpiękniejsze momenty tego wyjątkowego dnia? Sprawdź teraz, czy mam wolny termin i skontaktuj się ze mną, aby porozmawiać o Twoich oczekiwaniach i stworzyć wspólnie niezapomniane wspomnienia z Twojego ślubu. Nie zwlekaj, miejsca są ograniczone!

Sesja ślubna – jak się do niej przygotować?

Przygotowania do sesji ślubnej są niezwykle istotne, ponieważ pozwolą na uzyskanie najlepszych efektów. Przede wszystkim warto zastanowić się nad tym, jakie są Wasze oczekiwania wobec sesji. Czy chcecie mieć zdjęcia w dniu ślubu czy też w innym dniu? Jaka ma być sceneria i styl sesji? Czy chcecie mieć zwierzęta na zdjęciach? Odpowiedzi na te pytania pomogą Wam w wyborze odpowiedniego fotografa oraz zaplanowaniu sesji.

sesja ślubna

Dlaczego warto zdecydować się na sesję ślubną?

Sesja poślubna to wyjątkowa okazja, aby mieć piękne i niepowtarzalne zdjęcia, które pozostaną z nami na zawsze. To pamiątka, którą będzie można pokazywać swoim dzieciom i wnukom, a także cieszyć się nią przez wiele lat. Zdjęcia te będą przypominały o szczególnych chwilach związanych z naszym ślubem, takich jak emocje, radość, wzruszenie i miłość.

Ślubna sesja plenerowa to również sposób na spędzenie czasu z partnerem w romantycznej i wyjątkowej atmosferze. To chwila, kiedy para młoda może się odprężyć i cieszyć się sobą, bez presji czasu i obowiązków związanych z organizacją ślubu.

sesja ślubna

Ile kosztuje sesja ślubna

Cena sesji ślubnej nie jest czymś, co powinno stanowić najważniejszy punkt w planowaniu tego wyjątkowego dnia. To przecież moment, który pozostanie z Wami na zawsze, a zdjęcia będą przypominały o nim przez lata.

Oczywiście, rozumiem, że budżet to istotna kwestia, ale pamiętajcie, że warto zainwestować w dobrego fotografa. To dzięki jego pracy będziecie mieli piękne, wysokiej jakości zdjęcia, które będziecie mogli pokazywać Waszym dzieciom i wnukom. To one będą Waszymi skarbami, które zawsze będą przypominać Wam o tym wyjątkowym dniu.

Warto więc znaleźć kompromis między cennikiem, a jakością usług. Pamiętajcie, że to nie tylko zdjęcia, ale także pamiątki, które zostaną z Wami na zawsze.

sesja ślubna

Zimowa sesja ślubna w plenerze

Zima to pora roku, która kojarzy się z mrozem, śniegiem i długimi wieczorami. Wiele osób nie przepada za tą porą roku, ale ja uważam, że ma ona swój niepowtarzalny urok. Szczególnie, jeśli chodzi o sesję plenerową! Biały puch potrafi stworzyć niesamowitą scenerię, a zimowe krajobrazy nadają sesji wyjątkowego klimatu. Jeśli marzysz o sesji ślubnej zimą, koniecznie zastanów się nad wyborem odpowiedniego miejsca.

Oczywiście, zimowa sesja to nie lada wyzwanie. Mrozy i śnieg potrafią skutecznie odstraszyć śmiałków sesji ślubnych. Ale jeśli jesteście na tyle odważni, zdecydujcie się na sesję w górach. Cudowne krajobrazy, które z pewnością zrobią wrażenie na Tobie i Twoim partnerze, są tego warte.

Jeśli jednak nie macie ochoty lub możliwości podróży w góry, nie martwcie się! Zimowa sesja to przede wszystkim kwestia odpowiedniego podejścia. Wystarczy trochę śniegu, Wy oraz wprawione oko fotografa. Zimowe krajobrazy można znaleźć wszędzie – w lesie, na łące, a nawet na skałkach Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Wybierzcie miejsce, które ma dla Was szczególne znaczenie. Może to być ulubione miejsce z czasów narzeczeństwa, romantyczna polanka czy malowniczy las. Zimowa sesja plenerowa w takim miejscu na pewno będzie niezapomniana.

Sprawdź czy mam wolny termin Waszego wesela

  Sesja ślubna | Podsumowanie

  Sesja ślubna to niezapomniane przeżycie, które pozwoli nam na utrwalenie wspomnień związanych z naszym szczególnym dniem. Przygotowania do sesji oraz wybór odpowiedniego fotografa są kluczowe, aby uzyskać najlepsze efekty. Sesja ta pozwoli Wam poczuć się jak gwiazdy, które pozują do zdjęć na czerwonym dywanie i przypomni Wam o tym, jak piękne i szczególne są chwile związane z Waszą miłością. Zerknij jeszcze na moje pozostałe poradniki ślubne.

  sesja ślubna

  Fotograf ślubny Katowice | Sesja ślubna śląsk

  „Niepowtarzalne wspomnienia z najpiękniejszych chwil Waszego życia.” Tak właśnie można by określić to, co chcę Wam zaoferować jako fotograf ślubny. Dla mnie każde zdjęcie to coś więcej niż tylko kadr – to historia, która zostaje uwieczniona na zawsze.

  Każda para, którą mam przyjemność fotografować, ma swoją własną, wyjątkową opowieść. Staram się uchwycić w kadrze wszystko, co sprawia, że ta miłość jest tak piękna i wyjątkowa. Każdy uśmiech, gest, spojrzenie – to wszystko składa się na niezapomniane chwile, które chcę dla Was uwiecznić.

  Dzięki mojej pracy, Wasze marzenia stają się rzeczywistością. Zdjęcia, które zrobię dla Was, to nie tylko piękne klatki, ale również przepiękna opowieść, która pozostanie z Wami na zawsze. Każde zdjęcie jest pełne emocji, miłości i radości, którą doświadczycie tego wyjątkowego dnia.

  Nie ma dla mnie większej przyjemności niż zobaczyć uśmiech na twarzach moich klientów, kiedy oddaję im ich zdjęcia. Wiem, że dzięki mojej pracy, ta piękna historia miłości będzie zawsze blisko Waszych serc. Chcę, abyście mieli pewność, że każde zdjęcie, które oddaję Wam w ręce, jest tak wyjątkowe, jak historia, którą opowiada.

  Jeśli marzycie o niezapomnianych zdjęciach, które będą przypominały Wam o Waszej miłości przez całe życie, to jestem tu dla Was. Zadzwoń lub napisz, a razem stworzymy najpiękniejszą opowieść o Waszej miłości, którą będziemy mogli przypominać sobie przez wiele lat. Dajcie mi szansę, aby Wasze piękne wspomnienia przetrwały wspaniałymi zdjęciami – to będzie niezapomniana przygoda dla nas wszystkich.

  sesja-ślubna

  Jak zarezerwować termin sesji ślubnej?

  Jeśli planujesz swoje wesele, na pewno zdajesz sobie sprawę, jak ważne są zdjęcia z tego wyjątkowego dnia. Dlatego też chcesz mieć pewność, że Twoja sesja plenerowa będzie zaprojektowana w sposób, który uchwyci wszystkie piękne momenty i emocje, które będą się działy. Jednak jak możesz być pewien, że wybierasz najlepszego fotografa?

  Na moim profilu na Instagramie znajdziesz więcej zdjęć z sesji ślubnych, które wykonałam. Każde z nich pokazuje moje podejście do fotografii i styl, którym kieruję się podczas pracy. Pokazują one także emocje, które uchwyciłam w czasie tej wyjątkowej sesji. Możesz zobaczyć, jakie jest moje podejście do światła, kompozycji i estetyki, oraz jak chwytam piękno każdej chwili. Zapraszam do odwiedzenia mojego profilu i zapoznania się z moją pracą!

  Czy chcesz, aby Twój dzień był uwieczniony w pięknych kadrach? Szukasz kogoś, kto złapie najważniejsze momenty i uczucia tego wyjątkowego dnia? Znajdziesz to wszystko u mnie – pasjonata sztuki fotografii, którego celem jest zatrzymać czas i uwiecznić najpiękniejsze chwile Twojego ślubu.

  Jestem gotowy, by podkreślić wyjątkowość Twojego dnia i stworzyć niepowtarzalną historię z Waszych wspomnień. Moja wrażliwość na piękno otaczającego świata pozwala mi uchwycić subtelne detale i emocje, które z łatwością przemieniam w piękne obrazy.

  Nie wahaj się, napisz do mnie i pozwól mi stworzyć dla Was piękne wspomnienia, które zostaną z Wami na zawsze. Zaufaj mi i przekonaj się, że Twój ślub może stać się niezapomnianą opowieścią, którą chętnie będziesz przeglądać w fotoalbumie przez lata.

  Sprawdź czy mam wolny termin Waszego ślubu

   Damian Więcek
   Damian Więcek

   Jestem fotografem ślubnym z ponad 10 letnim doświadczeniem, specjalizuję się w tworzeniu zdjęć pełnych ciepłych barw i szczerych emocji.
   Zdobyłem tytuł laureata ZIWA w 2016 i 2017 roku w kategorii Najlepszy Fotograf Ślubny, a także zostałem wyróżniony w plebiscycie ORŁY BRANŻY ŚLUBNEJ w 2021 roku. Jestem członkiem prestiżowych stowarzyszeń MYWED i INTERNATIONAL GOLDEN HEART, które skupiają najlepszych fotografów ślubnych na świecie. Moje zdjęcia były wielokrotnie publikowane na łamach portali ślubnych i w drukowanych magazynach poświęconych tematyce ślubnej.