Sala Weselna Śląsk STYLOVA.COM

Sala weselna Śląsk – TOP 10 najlepszych sal na Śląsku

SALA WESELNA ŚLĄSK

Zapewne jak każdy na początku swojej weselnej drogi, jesteś na etapie wyboru idealnej restauracji na swoje wesele. Tak się składa, że jako fotograf ślubny, często odwiedzam interesujące sale weselne na Śląsku oraz w pozostałej części Polski. Często moje pary proszą mnie o polecenie miejsc na wesele więc myślę, że TOP 10 sal na Śląsku, będzie dla nich dużą pomocą z mojej strony. W poniższym artykule skupię się jedynie na restauracjach na Śląsku, które swoim charakterem można śmiało określić jako eleganckie,  industrialne sale weselne lecz w zestawieniu znajdą się także miejsca w których spokojnie zorganizujesz rustykalne wesele, lub wesele w klimacie boho.

Poniższa lista jest moim subiektywnym TOP 10 najlepszych sal weselnych na Śląsku. Kolejność to czysty przypadek.

 

Sala weselna na Śląsku, na co zwrócić uwagę i którą wybrać?

Zanim dokonasz wyboru, musisz zastanowić się przede wszystkim jaką ilość gości planujecie zaprosić, jaki ma być dominujący styl wesela, czy szukacie restauracji w centrum miasta czy może z dala od miejskiego zgiełku i szumu oraz czy planujecie ślub kościelny lub plenerowy, to bardzo istotna kwestia w wyborze sali na wesele, ponieważ wiele poniższych miejsc może dysponować wielkimi ogrodami lub specjalnie wyznaczonymi strefami na piękny ślub plenerowy.

 

  1. Szyb Bończyk – Sala na wesele w Mysłowicach
  2. Rezydencja Luxury Hotel – Sala na wesele w Piekarach Śląskich
  3. Umami – Sala na wesele w Gliwicach
  4. Leśne Patio – Sala na wesele w Katowicach
  5. Natura Residence – Sala na wesele w Siewierzu
  6. Restauracja w Starym Młynie – Sala na wesele w Zbrosławicach
  7. Browar Przystań – Sala na wesele w Chorzowie
  8. Gościniec Nałęże – Sala na wesele w Jaworzu
  9. Villa Marina – Sala na wesele w Dąbrowie Górniczej
  10. Pod Skrzydłami Anioła – Sala na wesele w Piekarach Śląskich

Szyb Bończyk – Sala weselna w Mysłowicach

sala weselna śląsk STYLOVA.COM

Rezydencja Luxury Hotel – Sala na wesele w Piekarach Śląskich

Rezydencja Luxury Hotel, zdaniem gości, jest perłą wśród górnośląskich restauracji z główną salą restauracyjną ze zdobieniami w stylu art déco i wyjściem na przepiękny angielski ogród z tarasem. Można tu zarazem zorganizować piękny ślub cywilny w ogrodzie jak i królewskie, eleganckie wesele, które pozostanie w pamięci Waszych gości na wiele lat.
W menu “historie” znajdziesz zdjęcia Angeli i Karola i ich pięknego wesela w Hotelu Rezydencja

sala weselna śląsk STYLOVA.COM

Umami – Sala na wesele w Gliwicach

Restauracja Umami to urokliwe miejsce na mapie Ślaska, dokładnie znajduje się w Pyskowicach i jej największym atutem oprócz niebanalnej kuchni, wystroju i obsługi, jest przepiękny ogród w, którym spokojnie zorganizujesz ślub cywilny a także stworzysz w nim swoje wymarzone wesele w stylu slow wedding. Girlandy żarówek porozwieszane pomiędzy drzewami, lub dywany i poduchy na których leniwie można siedzieć i sączyć drinki to tylko kilka z zalet tego miejsca. Jeśli miałbym rzucić hasło boho wedding lub slow wedding to restauracja Umami nadaje się do tego typu projektów idealnie.

sala weselna śląsk STYLOVA.COM

Leśne Patio – Sala na wesele w Katowicach

Leśne Patio położone jest przy trasie DK-81 Katowice-Wisła, 5 km od centrum Katowic, pomimo tego, że znajduje się przy trasie to otacza je teren leśny. Do dyspozycji gości znajduje się hotel umiejscowiony nad restauracją. Miejsce i sam wystrój restauracji ma bardzo rustykalny charakter, szef kuchni serwuje swoim gościom niebanalną ucztę. Obiekt nadaje się także na miejsce ceremonii zaślubin. Wcześniej obiekt ten nosił nazwę “Patio Zajazd”, ale po udanej modernizacji i wybudowaniu na nowo sali tanecznej, “Leśne Patio” na nowo zyskało przychylność w oczach wielu stałych bywalców.
W menu “historie” znajdziesz zdjęcia z wesela w Leśnym Patio

sala weselna śląsk STYLOVA.COM

Natura Residence – Sala na wesele w Siewierzu

Hotel Natura Residence Business&SPA, to czterogwiazdkowy hotel zlokalizowany w sercu Jury Krakowsko-Częstochowskiej, zaledwie 10 km od lotniska w Pyrzowicach i 30 km od Katowic.
Idealna lokalizacja hotelu i bliskie otoczenie lasu i jeziora sprawia, że Natura Residence jest doskonałym wyborem jeśli planujecie wesele w stylu eleganckim, ale jednocześnie nie chcecie pozbawić się bliskiego obcowania z naturą. Jeśli planujecie sesję ślubną w dniu wesela to ten obiekt jest dla Was idealny. Wystarczy opuścić wesele na maksymalnie 30 min i już mamy gotową sesję plenerową w klimatach leśnych a dodatkowo urozmaiconą o zdjęcia nad wodą.

sala weselna śląsk STYLOVA.COM

Restauracja w Starym Młynie – Sala na wesele w Zbrosławicach

Restauracja w Starym Młynie znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie stadniny koni w Zbrosławicach. Jej rustykalny wystrój, oraz dodatki w postaci surowego, bielonego drewna, oraz rozwieszonych nad częścią taneczną girland z żarówkami, sprawi, że w obiekcie poczujesz się wyjątkowo i spokojnie a ogród z rozstawionymi leżakami i siedziskami jest idealnym miejscem do relaksu po dzikich tańcach.
W menu “historie”, znajdziesz zdjęcia z wesela w restauracji Stary Młyn.

sala weselna śląsk STYLOVA.COM

Browar Przystań – Sala na wesele w Chorzowie

Restauracja Browar Przystań znajduje się w samym sercu Parku Śląskiego. Początki tego miejsca sięgają do połowy ubiegłego stulecia. Kawiarnia ,,Przystań” powstała w 1953 roku, zaprojektowana przez Zbigniewa Rzepeckiego, autora m.in. Domu Powstańca Śląskiego i Pałacu Kultury Zagłębia. Była jedną z pierwszych inwestycji w Parku Śląskim i miała stanowić kluczową rolę dla rozwoju kulturalnego Parku. Organizowano w niej najmodniejsze bale sylwestrowe, niezwykle liczebne studniówki i huczne urodziny.
Niewątpliwym atutem tego miejsca jest możliwość zorganizowania wesela na świeżym powietrzu, parkiet pod gołym niebem urzekł nie tylko mnie, lecz także wszystkich zaproszonych gości.
W menu “historie”,znajdziesz zdjęcia z wesela w Browarze Przystań

sala weselna śląsk STYLOVA.COM

Gościniec Nałęże – Sala na wesele w Jaworzu

Gościniec Nałęże to drewniana chata w stylu góralskim, z przeszkloną fasadą, zlokalizowana wśród drzew, przy zboczu góry Błatnia, na klimatycznej polanie w Jaworzu nieopodal Bielska-Białej. Wprost idealne miejsce na rustykalne, góralskie wesele, dla osób które cenią sobie energetyzujące otoczenie przyrody z dala od zgiełku miasta. Górski klimat aż prosi się o sesję rodzinną lub szybką sesję ślubną.

sala weselna śląsk STYLOVA.COM

Villa Marina – Sala na wesele w Dąbrowie Górniczej

Restauracja Villa Marina wraz z całym kompleksem ośrodka zlokalizowana jest nad samym brzegiem zbiornika „Pogoria 1” (stara Pogoria) w otoczeniu lasu, w przyjemnej i spokojnej okolicy oddalonej od centrum miasta. Wystrój restauracji sugeruje, że najlepiej będzie zorganizować tu wesele w stylu eleganckim, dużo bieli, okrągłe stoły, kryształowe żyrandole i ogromne przeszklenie z widokiem na jezioro, taka właśnie jest Villa Marina.

sala weselna śląsk STYLOVA.COM

Pod Skrzydłami Anioła – Sala na wesele w Piekarach Śląskich

Restauracja Pod Skrzydłami Anioła to klimatyczne miejsce, mieszczące się w gustownie odrestaurowanych wnętrzach zabudowań z przełomu XIX i XX w., należących niegdyś w skład kompleksu zamkowego Donnersmarcków. Położony w samym sercu dzielnicy Kozłowej Góry w Piekarach Śląskich, otoczony XIX wiecznym parkiem z zachowanym drzewostanem, jest doskonałym miejscem do celebrowania każdej spędzonej w tym miejscu chwili.

sala weselna śląsk STYLOVA.COM

Sala Weselna Śląsk – podsumowanie

Mimo najszczerszych chęci i najpiękniejszej sali weselnej, to Wy sami musicie podjąć decyzję odnośnie obiektu w, którym postanowicie bawić się całą noc z rodziną i przyjaciółmi. Począwszy od tego w jakim stylu odbędzie się Wasze wesele, czy będzie to klasyczne i eleganckie przyjęcie weselne, czy mniej formalna impreza w stylu boho to powyższa lista powinna Wam nieco ułatwić wyszukiwanie restauracji na mapie Śląska, ale to co powinniście zrobić we własnym zakresie to przede wszystkim nawiązanie kontaktu z menagerami sal. Brzmi to banalnie, ale niejednokrotnie okazuje się, że jeśli początek współpracy nie układa się po Waszej myśli to lepiej szukać dalej i tym samym oszczędzić sobie niepotrzebnego stresu.

Dobrym pomysłem będzie także zaproszenie swojej drugiej połówki na obiad do wybranej restauracji, żeby przeprowadzić degustację wybranego menu. Z pewnością bardzo Wam to ułatwi w dokonaniu ostatecznego wyboru. Kolejnym istotnym elementem jest rozeznanie się czy dany lokal dysponuję parkingiem pozwalającym pomieścić wszystkich Waszych zmotoryzowanych gości. Parking to niby nic, ale czy chcecie, żeby wspomnienie Waszych bliskich o cudownym weselu, poszło w niepamięć przez to, że część z nich musiała “walczyć o miejsce”, lub po prostu jeździć po okolicy i szukać jakiegokolwiek miejsca w, którym można porzucić auto i uciec na wesele.

One comment

Leave a Reply