Zimne ognie na weselu

Zimne ognie na weselu – 5 cennych wskazówek

Zimne ognie na weselu – jak je zorganizować?

Zimne ognie to popularna atrakcja weselna w Polsce. Przyciągają uwagę swoim wyjątkowym efektem wizualnym oraz świetnie wprowadzają pozytywną energię do zabawy. Zanim jednak zdecydujemy się na ich wykorzystanie, warto poznać kilka istotnych kwestii, które decydują o powodzeniu tej atrakcji.

Zimne ognie na weselu

Zimne ognie na weselu – efektowna i przystępna atrakcja

Zimne ognie na weselu to przede wszystkim sposób na zapewnienie gościom dobrej zabawy. Nie wymagają one dużych nakładów finansowych, a ich efekt wizualny jest spektakularny. Dodatkowo, zimne ognie świetnie prezentują się na zdjęciach, dlatego stały się jednym z najchętniej wykorzystywanych motywów przez Pary Młode na swoich weselach.

Szukasz fotografa na swój ślub?

Planujesz swój wymarzony ślub i szukasz doświadczonego fotografa, który uwieczni najpiękniejsze momenty tego wyjątkowego dnia? Sprawdź teraz, czy mam wolny termin i skontaktuj się ze mną, aby porozmawiać o Twoich oczekiwaniach i stworzyć wspólnie niezapomniane wspomnienia z Twojego ślubu. Nie zwlekaj, miejsca są ograniczone!

Zimne ognie na weselu są bardzo „fotogeniczne”, a jednocześnie zapewniają wiele frajdy i zabawy zarówno gościom, jak i Parze Młodej. Ich wykorzystanie wprowadza powiew elegancji i świeżości, który wpłynął na to, że atrakcje takie jak fotobudki czy pokazy fajerwerków straciły na popularności.

Zimne ognie na weselu

Jak fotografować zimne ognie na weselu

Odpowiednio zaplanowane wykorzystanie zimnych ogni na weselu decyduje o powodzeniu tej atrakcji. Warto zastanowić się, w jakich okolicznościach chcemy je wykorzystać. Czy mają one mieć miejsce po wyjściu z Kościoła, czy w trakcie pierwszego tańca? Należy pamiętać, że jeśli chcemy je wykorzystać we wnętrzu pomieszczenia, powinniśmy najpierw skonsultować to z managerem sali.

Jeśli nie otrzymamy zgody, warto rozważyć przeprowadzenie sesji zdjęciowej z zimnymi ogniami w plenerze. Taka forma wykorzystania zimnych ogni jest równie atrakcyjna i przynosi wiele radości wszystkim uczestnikom wesela.

Kiedy jednak zdecydujemy się na wykorzystanie zimnych ogni w pomieszczeniu, warto zadbać o kilka istotnych kwestii. Pierwszą z nich jest właściwy moment na ich odpalenie. Najlepsze efekty uzyskamy, gdy zimne ognie odpalimy tuż przed zmrokiem, gdy światło jest idealne do uchwycenia na zdjęciach.

Kolejną kwestią jest dobór odpowiedniego miejsca na odpalenie zimnych ogni. Powinno to być miejsce bezpieczne, z odpowiednią przestrzenią, by nikt nie ucierpiał. Warto również pamiętać, że zimne ognie są zimne tylko i wyłącznie z nazwy.

Zimne ognie na weselu

Zimne ognie na weselu – praktyczne wskazówki

Oto kilka praktycznych wskazówek, które pomogą Ci zaplanować chwile z zimnymi ogniami na weselu:

 1. Skonsultuj się z managerem sali – jeśli planujesz zdjęcia z zimnymi ogniami na weselu to manager sali powinien o tym wiedzieć. Zimne ognie to atrakcja bezpieczna, jednakże trzeba pamiętać, że emitują iskry i dym. Dlatego tak ważne jest, aby zachować ostrożność i zadbać o bezpieczeństwo. Zawsze należy trzymać się zasad, które zostały przedstawione przez obsługę techniczną i nigdy nie stosować zimnych ogni w sposób nieodpowiedzialny.
 2. Wybierz odpowiednie miejsce – jeśli zdecydujesz się na zabawę z zimnymi ogniami w plenerze, upewnij się, że wybrany przez Ciebie teren jest bezpieczny i przestrzenny. Odpowiednie miejsce powinno być z dala od drzew, budynków oraz innych przeszkód, które mogą utrudnić zabawę i stanowić zagrożenie.
 3. Wybierz właściwy moment – jak już wspomniałem, najbardziej spektakularny efekt uzyskasz o zmroku. To właśnie wtedy światło zimnych ogni rozświetli twarze pozujących do zdjęć gości i Pary Młodej. Pamiętaj jednak, że musisz poinformować wszystkich o planowanej atrakcji, aby każdy mógł przygotować się na czas.
 4. Zadbaj o zapalniczki – jeśli planujesz zorganizować zdjęcia z zimnymi ogniami to koniecznie zadbaj o odpowiednią ilość zapalniczek do ich odpalenia. Mówiąc odpowiednia mam na myśli 1 zapalniczkę na 4 zimne ognie.
 5. Wybierz najdłuższe zimne ognie – w zdjęciach z zimnymi ogniami najważniejszy jest czas, czas odpalania i czas palenia się zimnych ogni. Wyobraź sobie sytuację w, której kupujesz zimne ognie o długości 30 cm, które na oko spalają się w 40 sek, część gości zdążyła już je odpalić, pozostali wciąż walczą z zapalniczkami, gdy już im się uda je odpalić to te odpalone dużo wcześniej już dawno się wypalą. Tak więc najlepsze zimne ognie to te najdłuższe. Można spokojnie kupić zimne ognie 70 cm.
Zimne ognie na weselu

Zimne ognie na weselu – jak ustawić gości?

Zdjęcia ślubne są jednymi z najważniejszych pamiątek dla każdej Pary Młodej. Dlatego warto zadbać o to, aby były one nie tylko piękne, ale również pełne emocji. Jednym z ciekawszych pomysłów na romantyczną sesję zdjęciową są zdjęcia zimowe z zimnymi ogniami.

Zimne ognie i goście ustawieni w podkowę

Jeden z najbardziej popularnych sposobów na ustawienie gości do zdjęć z zimnymi ogniami to tzw podkowa. Goście ustawiają się w podkowę i tworzą tło jak przy standardowym zdjęciu grupowym. Sam moment odpalania jest bardzo ważny, gdyż zanim do niego dojdzie to fotograf musi poinstruować Parę Młodą ile mają czasu i jakie pozy powinni wykonać, żeby wszystko poszło zgodnie z planem i oczekiwaniami Pary Młodej. Kiedy wszyscy są już na swoich miejscach a Para Młoda wie co ma robić, rzucamy komendę na, którą wszyscy odpalają zimne ognie.

Zimne ognie i spacer tunelem

Kolejnym ciekawym pomysłem na romantyczną sesję zdjęciową są zdjęcia ślubne wykonane podczas spaceru tunelem. Małżonkowie powinni powoli zmierzać w stronę fotografa, robiąc przy tym przerwy i zatrzymując się na pocałunki i przytulanie i pozostałe gesty, które chcieliby uwiecznić na zdjęciach. Ten pomysł jest szczególnie romantyczny i doskonale oddaje atmosferę tego wyjątkowego dnia.

Zimne ognie podczas pierwszego tańca

Innym sposobem na wykonanie pięknych zdjęć ślubnych z zimnymi ogniami jest zrobienie ich podczas pierwszego tańca Młodej Pary. Goście mogą utworzyć okrąg, kołysząc się przy tym w rytm muzyki. W tle można umieścić zimne ognie, które dodadzą romantyzmu i sprawią, że zdjęcia będą jeszcze piękniejsze. Ta opcja jest szczególnie polecana gdy organizujesz wesele boho w ogrodzie i czekasz z pierwszym tańcem do zmierzchu.

Zimne ognie na weselu
Zimne ognie na weselu – najczęściej zadawane pytania

Ile zimnych ogni na wesele?

Liczba zimnych ogni na weselu zależy od indywidualnych preferencji, najrozsądniej jest wybrać małą grupę osób i rozdać im po 2 zimne ognie, przykładowo 30 osób, 60 zimnych ogni.

O której zimne ognie?

Najlepszym momentem do zdjęć zimnymi ogniami jest zmrok i chwile przed.

Jak rozpalić zimne ognie na weselu?

Najłatwiej jest zaopatrzyć się w dużą ilość zapalniczek albo przygotować kilka świec, które będą stały zapalone i od nich też będą odpalane zimne ognie na weselu.

Jakiej długości zimne ognie kupić?

Im dłuższe tym lepsze. Tu zasada jest prosta, krótkie zimne ognie palą się krótko, długie palą się długo. Do stworzenia idealnych zdjęć potrzeba nieco czasu aby zapanować nad gośćmi i Parą Młodą, więc najlepiej zakupić najdłuższe jakie są obecnie dostępne. Zimne ognie 70 cm spokojnie wystarczą.

Zimne ognie na weselu

Zimne ognie na weselu – podsumowanie

Podsumowując, zimne ognie na weselu to doskonała atrakcja, która na pewno przypadnie do gustu wszystkim gościom. Odpowiednio zaplanowana i zorganizowana zabawa z zimnymi ogniami na pewno pozostanie w pamięci wszystkich uczestników wesela. Pamiętaj jednak, że to tylko jedna z wielu atrakcji, które możesz zaplanować na swojej uroczystości. Ważne jest, aby zawsze kierować się dobrym gustem i wziąć pod uwagę opinie i sugestie swoich bliskich, którzy z pewnością chętnie doradzą Ci w kwestii organizacji wesela marzeń.

Zimne ognie na weselu

Zdjęcia ślubne Damian Więcek

Na moim profilu na Instagramie znajdziesz więcej zdjęć z wesel, które wykonałam. Każde z nich pokazuje moje podejście do fotografii i styl, którym kieruję się podczas pracy. Pokazują one także emocje, które uchwyciłam w czasie tej wyjątkowej sesji. Możesz zobaczyć, jakie jest moje podejście do światła, kompozycji i estetyki, oraz jak chwytam piękno każdej chwili. Zapraszam do odwiedzenia mojego profilu i zapoznania się z moją pracą!

Czy chcesz, aby Twój dzień był uwieczniony w pięknych kadrach? Szukasz kogoś, kto złapie najważniejsze momenty i uczucia tego wyjątkowego dnia? Znajdziesz to wszystko u mnie – pasjonata sztuki fotografii, którego celem jest zatrzymać czas i uwiecznić najpiękniejsze chwile Twojego ślubu.

Jestem gotowy, by podkreślić wyjątkowość Twojego dnia i stworzyć niepowtarzalną historię z Waszych wspomnień. Moja wrażliwość na piękno otaczającego świata pozwala mi uchwycić subtelne detale i emocje, które z łatwością przemieniam w piękne obrazy a ślub w plenerze na pewno nam to ułatwi.

Nie wahaj się, napisz do mnie i pozwól mi stworzyć dla Was piękne wspomnienia, które zostaną z Wami na zawsze. Zaufaj mi i przekonaj się, że Twój ślub może stać się niezapomnianą opowieścią, którą chętnie będziesz przeglądać w fotoalbumie przez lata. Piękne zdjęcia ślubne śląsk. Zdjęcia ślubne Rybnik.

FONTANNA zimne ognie, Długie zimne ognie na wesele.

Sprawdź czy mam wolny termin Waszego ślubu

  Damian Więcek
  Damian Więcek

  Jestem fotografem ślubnym z ponad 10 letnim doświadczeniem, specjalizuję się w tworzeniu zdjęć pełnych ciepłych barw i szczerych emocji.
  Zdobyłem tytuł laureata ZIWA w 2016 i 2017 roku w kategorii Najlepszy Fotograf Ślubny, a także zostałem wyróżniony w plebiscycie ORŁY BRANŻY ŚLUBNEJ w 2021 roku. Jestem członkiem prestiżowych stowarzyszeń MYWED i INTERNATIONAL GOLDEN HEART, które skupiają najlepszych fotografów ślubnych na świecie. Moje zdjęcia były wielokrotnie publikowane na łamach portali ślubnych i w drukowanych magazynach poświęconych tematyce ślubnej.